Události, silné příběhy

  Kauza Hrušky: 11 černých zjizvených psů

  Kauza Hrušky: 11 černých zjizvených psů

  Tento příběh se začal psát před mnoha lety. Tehdy nejspíš.. říkejme tomu láska ke psům , přivedla pana P. k vlastnictví prvního černého psa. Čas plynul a psů přibývalo. Jak se k pánovi dostávali zprvu, netušíme. Později už se mu množili mezi sebou a ti co přežili se začlenili do smečky. Tehdy jsme o existenci pana P. a jeho “chovu” netušili. Ale útulkem nám za ty roky prošlo mnoho černých psů, kteří jak už je dnes zřejmé, museli pocházet z tohoto místa. Nalistujte si v našem letošním kalendáři například černého pejska Brita nalezeného v Hruškách po tornádu, jakoby jim z oka vypadl. Podněty na pána přicházeli z řad jeho spoluobčanů i samotné starostky Hrušek (okr. Břeclav).

  zobrazit více

  Příběh smečky z Kyjovska pokračuje

  Příběh smečky z Kyjovska pokračuje

  Jak to celé začalo? Čtěte: Kauza Sobůlky - přemnožení psi na "smetišti"

  Podpory ze strany úředníka se psům nedostalo. Klid po pěšině. A tak, jak jsme se obávali, fenka, kterou nám dosud majitelka odmítala vydat se slovy “není březí, je jen tlustá”, opravdu porodila. Štěňata prý byla jen dvě. Těžko tomu věřit. Každý další den a týden zpoždění zvyšuje pravděpodobnost množení dalších. Nemohli jsme sedět a čekat.

  zobrazit více

  Kauza Sobůlky - přemnožení psi na

  Kauza Sobůlky - přemnožení psi na "smetišti"

  Rozhodně nejsme z těch, kteří vhodnými podmínkami pro psa myslí jen a pouze gauč, plnou mističku a dostatek lásky. Ale ….to možná také proto, že jsme už viděli lecos. Podobně jako smečka od Znojma, měly i holčičky Pipi Punčochatá, Viola, Bellis a Camomila “z pekla” štěstí. Na jejich příběh nás upozornila obyvatelka jedné malé obce nedaleko Kyjova. V řadové zástavbě, ve dvoře, který vypadá a voní jako smetiště, žije početná smečka středně velkých psů, kteří se nikdy nedostali za vrata. Nikdy je nikdo z místních neviděl, přesto o nich celá obec ví. Jejich neustálý štěkot je (hlavně v noci) slyšet do dálky. Místo boudiček mají podvozky aut a rozpadlé skříně, místo mističek oprýskané kastroly a plechovky. Živoří v bahně, feny rodí mezi haldami harampádí nahromaděného majitelkou.

  zobrazit více

  Nezvládnutý chov z okresu Znojmo

  Nezvládnutý chov z okresu Znojmo

  Ač z kapacitních důvodů každý týden odmítáme desítky poptávek o umístění psů, když nás oslovila pracovnice KVS a krátce popsala situaci, kterou odhalila při kontrole jednoho nezvládnutého chovu u sociálně slabé rodiny v okrese Znojmo, nenechalo nás to klidnými.

  zobrazit více

  Strašák jménem GDV

  Strašák jménem GDV

  Co je to GDV? Syndrom dilatace a torze žaludku (z angl. gastric dilatation and volvulus), častěji prostě známé jako „torze“.

  zobrazit více

  Jak tornádový méďa Cliff o kožíšek přišel

  Jak tornádový méďa Cliff o kožíšek přišel

  Příběh dlouhosrstého německého ovčáka Cliffa se začal psát před deseti lety. Narodil se v registrované chovatelské stanici a koupili si ho lidé z Moravy, aby jim ohlídal firmu. A to také Cliff jako služební pes zodpovědně plnil. Jediným narušitelem, před kterým selhal, bylo tornádo.

  zobrazit více

  Kauza Pánov

  Kauza Pánov

  Potřebovali jsme nádech a odstup, abychom našli sílu se s vámi podělit o další neuvěřitelný příběh jedné psí rodinky. Příběh smečky z Pánova, pro kterou bylo tornádo vlastně obrovským štěstím.

  zobrazit více

  Psychologická pomoc zvířatům a jejich majitelům

  Psychologická pomoc zvířatům a jejich majitelům

  V noci z 24. na 25. června postihlo jih Moravy ničivé tornádo, které mnoho rodin připravilo o střechu nad hlavou, některým vzalo členy rodiny – ať už lidské, nebo zvířecí a po náročných dnech a měsících loňského i letošního roku zasadilo další hlubokou ránu.

  Hluboké šrámy, které se budou dlouho hojit, utrpěla i duše. Nejen dospělí, ale i děti a zvířata nyní v zasažených oblastech zažívají obrovský stres, který se díky šoku možná ještě neprojevuje naplno, ale další dny, týdny a měsíce, možná roky, bude více nebo méně přítomný.

  zobrazit více

  Sotva šestitýdenní štěně nám přinesli lidé, kteří ho našli při procházce kousek za městem Lanžhot

  Sotva šestitýdenní štěně nám přinesli lidé, kteří ho našli při procházce kousek za městem Lanžhot

  Tři kilometry vzdušnou čarou od našeho sídla na Psím ostrově, na dohled od frekventovaného nově vybudovaného covid centra při hranici se Slovenskem.
  Nikde nebylo ani živáčka, jen na cestě sedělo umorousané naříkající tříkilové štěně s pochroumanou pacičkou. Páchlo močí, srst mělo "posypanou bleším trusem" a bylo evidentní, že "něco s nožičkou" se mu nestalo včera. Zhrublá kůže v ohybu zápěstí a změněná anatomie necitlivých prstů napovídala buďto o vrozené vadě, nebo úrazu.

   

  zobrazit více

  Jsou psí příběhy, kde hraje zásadní roli poraněné nebo vyčerpané tělíčko, kterému můžeme pomoci a věřit, že ještě není příliš pozdě.

  Jsou psí příběhy, kde hraje zásadní roli poraněné nebo vyčerpané tělíčko, kterému můžeme pomoci a věřit, že ještě není příliš pozdě.

  Chtěli jsme Vám představit Ťapku. Žila se svými lidmi v domě plném špíny a odpadků, bez elektřiny a tepla.

  Nevěděla, že za plotem existuje veselejší a bohatší svět, takže byla vlastně docela spokojená. Zvykla si na nekomfort, hlad, zimu i bolest.

  Přesto své lidi milovala a věřme, že oni se o ni starali nejlépe, jak uměli. I o tento domov však lidé přišli a byli nuceni odstěhovat se jinam, kam už s nimi Ťapka nemohla.

   

   

  zobrazit více

  Válečný veterán

  Válečný veterán

  Mělo by mu být šest let. Tedy alespoň podle očkovacího průkazu, který jsme k němu dostali. Jmenuje se Endy. Vlastně jmenoval. Od teď je to J.F.Kennedy von Dočasky. Jemu je to stejně jedno. Je hluchý. Samec, kastrovaný, s pohledem válečného veterána, který zažil víc, než si kdo umí představit. A my si to něco také jen představujeme. Přivedla ho sociální pracovnice, která pečuje o klientku, co dostala psa k Vánocům.

  zobrazit více

  Hladový a promrzlý Karel

  Hladový a promrzlý Karel

  Říkáme mu Karle, Kájo, Karlíku. Přivezla nám ho Městská policie poté, co byl odchycen v Moravské Nové Vsi a prvotní informace byla, že je to hodně starý psí dědeček.

  Bůh ví, jak dlouho byl na ulici. Byl prochladlý a silně inkontinentní, také byl dosti vyhublý, nekastrovaný, neměl obojek, není ani čipovaný. Měl velký strach a netvářil se ani trošku přátelsky. Po pár dnech s námi přestal zápasit a nechal se pohladit. Ale dělal nám velké starosti, nechtěl jíst, měl děsivý průjem a to vážil jen 8,6 kg. Při komplexním vyšetření se ukázal brok v podkoží a komplikace na prostatě, která patrně způsobuje inkontinenci. Další nalezeneček, kterého se někdo snažil sprovodit ze světa, má nasazena antibiotika :(

  zobrazit více

  Dvacet psů z lesa

  Dvacet psů z lesa

  Pamatujete na pejska, kterého kolemjdoucí našli přivázaného v lese na vodítku z autolana a obojku z upínáku s ráčnou?
  Jmenuje se Bim a bydlí v lese.

  Dovedl nás domů, ke své lidské a psí rodině a odstartoval příběh dvaceti Lesánků.

  zobrazit více

  Dvoukilový skřítek Robin od kostického šutráku

  Dvoukilový skřítek Robin od kostického šutráku

  Když k nám policie tohoto skřítka přivezla, připomínal mop, vrčel na nás a měl velký strach, že mu budeme chtít ublížit. Mysleli jsme si, že je to zanedbaný psí děda. Čip jsme kontrolovali až druhého dne. Netvářil se ani trochu přátelsky, a tak jsme na něj museli pomalu. Nervózně až hystericky vrčel a štěkal na všechny a všechno, co se k němu přiblížilo. Chvíli jsme si i mysleli, že je slepý. Nebyl ve stavu, aby se nechal prohmatat. Měl ale naštěstí velkou chuť k jídlu, ta dávala naději, že se nám ho dřív, nebo později podaří přesvědčit, že nám může věřit.

  zobrazit více

  Už jste si u nás zvykli na dechberoucí psí příběhy se šťastným koncem

  Už jste si u nás zvykli na dechberoucí psí příběhy se šťastným koncem

  K tomu, o který se s vámi podělíme dnes, nás před půl druhým měsícem přivolala Krajská veterinární správa. Začal se psát před půl rokem, kdy se miloučké fence, křížence labradora, narodila tři štěňata. Její sociálně slabší majitel, který má velký problém se svým životem a řeší ho alkoholem, samozřejmě krytí neplánoval a nejspíš o březosti feny až do porodu nevěděl. Psí mamina se třemi dětmi a jeden zkrachovalý člověk žili pospolu v domě, který nemá jediné okno zasklené, jedinou kliku, která by uměla dveře zavřít/otevřít. Na jídlo pro psy měl pán peníze jen zřídka. Nikdy je nevenčil, žil s nimi ve výkalech. Netušil, co psi dělají, když vyspával opice. Z přilehlé střechy, kam se dalo proskočit oknem, měly fenky výhled, štěkotem rušily klid a z pokojné vesnice udělaly rozhádanou. Párkrát se stalo, že z domu vyběhly na ulici a jako smečka děsily sousedy. Ani tehdy ale fenám nikdo nepomohl. A nejspíš by se nic nezměnilo dodnes. Až když jednomu sousedovi ruply nervy a vystřelil. Nejdominantnější z nich byla na místě mrtvá.

  zobrazit více

  Moravský psí den 2019

  Moravský psí den 2019

  Zábava, čipování zdarma, známé osobnosti a podpora útulků. To byl hlavní záměr Moravského psího dne, který se historicky poprvé konal „u nás“ v Lanžhotě.
  David Koller, Markéta Hrubešová, Jiří Zonyga, Tereza Fajksová, Rudolf Desenský, Pavla Vitázková, moderátoři Jana Stryková a Daniel Žďárský …

  zobrazit více

  Dvoukilový skřítek Lopi málem přišel o oko

  Dvoukilový skřítek Lopi málem přišel o oko

  Ač se zdá neuvěřitelné, že by někomu mohl překážet pejsek, který se div neschová do kapsy, Lopiho zavrhla rodina.
  Kdysi patrně býval šťastným a milovaným společníkem, ale děti vyrostly, vyletěly z hnízda a Lopi zůstal v rodině jako páté kolo u vozu. Byl vystěhován na dvorek, ze kterého často odcházel najít štěstí jinde. Sousedé ho vídali na pochůzkách. Někdy i celý den nikomu nechyběl.

  zobrazit více

  Sražený nebo zmlácený?

  Sražený nebo zmlácený?

  Přivolala nás k němu zoufalá maminka čtyřměsíčního kojence. Našla ho nehybně ležet na silnici. Sama nemohla odjet od nemocného dítěte a nedovolala se jinam, než k nám. Okamžitě jsme skočili do auta a na místě byli do 5 minut.

  zobrazit více

  HIT BY A CAR OR BEATEN?

  HIT BY A CAR OR BEATEN?

   

  A desperate mother of a 4-month-old baby called us to help him. She found him lying on the road motionless. She wasn’t able to leave her sick baby and we were the only ones she managed to reach via call. We jumped in the car and arrived in 5 minutes.

  zobrazit více

  MAN‘S WORLD OF FORMULA OPENS TO BENEFICENCE

  MAN‘S WORLD OF FORMULA OPENS TO BENEFICENCE

  Two teams driven by good rivalry that are also full of energy and willingness to face obstacles. Teams where each of them means a lot and thanks to their cooperation they are very POWERFUL. Effective Racing and Dočasky.cz.

  zobrazit více

  Mužský svět formulí se otevírá dobročinnosti

  Mužský svět formulí se otevírá dobročinnosti

  Dva teamy, ve kterých vládne zdravá soupeřivost, ze kterých srší energie a ochota postavit se výzvám a překonávat překážky s vysokým nasazením. Teamy, kde každý jeden znamená velmi mnoho a díky SPOLUpráci mají obrovskou MOC. Effective Racing a Dočasky.cz.

  zobrazit více

  WAS SNĚŽENKA LEFT ON STREET BECAUSE SHE WAS NO LONGER ABLE TO PRODUCE PUPPIES?

  WAS SNĚŽENKA LEFT ON STREET BECAUSE SHE WAS NO LONGER ABLE TO PRODUCE PUPPIES?

  People of Štibořice in Břeclav region requested our help on Monday noon. In the area of local vineyard Sklep Maryša there was a motionless white dog discovered lying on the ground. We tried to contact local municipal office to report the finding and to find out if there are any contractual relations between the municipality and a shelter where the dog could be placed. Because nobody was picking up the phone we arranged transportation of the animal ourselves and first medical examination was done at our place thanks to MVDR. Lída Machová. The dog is a microchipped white middle-sized poodle female and its age is estimated to 5 years or more (microchip is not registered). She has a limp on her front left paw, her fur was neglected and full of sucked and moving ticks.

  zobrazit více

  Sněženka jako chovná fena dosloužila, proto byla na ulici? :-(

  Sněženka jako chovná fena dosloužila, proto byla na ulici? :-(

  S prosbou o pomoc nehybnému bílému pejskovi se na nás v pondělí v poledne obrátili obyvatelé Šitbořic na Břeclavsku. V areálu tamního vinařství Sklep Maryša nehnutě ležel bílý pejsek. Pokoušeli jsme se kontaktovat místní Obecní úřad, abychom ohlásili nález a zjistili, zda má obec smluvní vztah s některým útulkem, kam by mohl být pejsem umístěn. Pevné linky ale na obci den před státním svátken nikdo nezvedl, proto jsme zařídili vyzvednutí i převoz a u nás proběhlo prvotní ošetření díky MVDr. Lídě Machové. Jedná se o čipovanou fenku středního bílého pudla, věk odhadujeme na 5 a více let. (Čip není registrovaný).Kulhá na levou přední tlapku, srst měla zadredovanou a plnou přisátých i lezoucích klíšťat. 

  zobrazit více

  Postřelený Fox

  Postřelený Fox

  Kulhající, zadredovaný a zablešený Fox byl odchycen v -12°C, na konci února 2018. Fox se toulal ulicemi v Hruškách u Břeclavi a přespával v tújích. Celou dobu mu nikdo nepomohl, až Petra ze spolku SOS kočky Hodonín nám o Foxovi dala vědět. Hruščané ho spíše odháněli, protože na ně vrčel. Proč vrčel, se ukázalo až z rentgenových snímcích pořízených na vstupní prohlídce. To, co je na nich vidět, je kompletně oddělená podélná zlomenina ramenní kosti, jejíž stáří odhadují veterináři spíše na měsíce. Při pohledu na snímky už není divu a snad každému musí být jasné, jak moc Fox trpěl. Krom zlomeniny vidíte na snímcích výrazně bílé "tečky". Jsou to broky! Jeden z nich byl v těsné blízkosti zlomeniny! Foxe chtěl někdo sprovodit ze světa zastřelením! Za dopadení střelce byla vypsána odměna, přesto se ho nepodařilo dohledat.

  zobrazit více

  SHOT FOX

  SHOT FOX

  Limping, dreadlocked and full of fleas Fox was caught in the end of February 2018 in minus 12 °C. Fox had been sleeping under trees and wandering around the streets of Hrušky in Břeclav region. Nobody had helped him until Petra from SOS kočky Hodonín informed us about his situation. People from Hrušky had tended to ward him off because he had growled at them. The reason why he had been growling was cleared up after X-ray examination – Fox had been terribly suffering from a few months old complicated shoulder bone fracture. In addition to the fracture, there are white spots to be seen on his X-ray pictures. These spots are small metal balls! One of them was pretty close to the fracture! Somebody had tried to shot Fox dead. A reward was offered to anyone who catches the shooter, but he or she was never found.

  zobrazit více

  Kauza množírny v Kamenici nad Lipou

  Kauza množírny v Kamenici nad Lipou

  Přijali jsme 16 pejsků z kauzy na Vysočině, kteří žili v naprosto otřesných podmínkách, ve vlastní moči, výkalech, v přepravkách, klecích. Mají na sobě boláky, od pokousání, neléčené záněty, přerostlé drápy, kde je velmi bolí chození, mají oční problémy a někteří jsou úplně slepí. Aktuálně potřebujeme vaši pomoc s úhradou veterinárních nákladů pro pejsky, které máme v péči Dočasky.cz.

  zobrazit více

  KAMENICE PUPPY MILL CAUSE

  KAMENICE PUPPY MILL CAUSE

  We accepted 16 doggies from Vysočina cause. These doggies had been living in shocking conditions, in their own urine, excrements, in kennels and cages. They are covered with sores, bites and untreated irritations, their claws are overgrown, they have problems with walking and some of them are completely blind. We currently need your financial help to cover all the veterinary costs for dogs in Dočasky.cz care.  

  zobrazit více

  Psí Jekkyl & Hyde

  Psí Jekkyl & Hyde

  Když k nám v létě 2016 dorazil Herry a jeho dva bratři, byli v tak zoufalém fyzickém i psychickém stavu, že málokdo věřil, že se jedná o štěňata s průkazem původu narozená po čistokrevných rodičích v chovatelské stanici. Byli vyhublí na kost, Herry měl snadno hmatatelná žebra i páteř, vystouplé kyčelní klouby, deformovaný ocásek, byl dehydratovaný a přecitlivělý na zvuky.  Všichni tři neuvěřitelně páchli čpavkem/močí, srst na tlapkách měli zbarvenou do žluta, drápky přerostlé/neobroušené, na zubech měli silnou vrstvu plaku neodpovídající věku. Byli ve velkém stresu.

  zobrazit více

  Dočasky.cz, z. s.

  info@docasky.cz

  Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
  (návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
  IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

  Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

  Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

  Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
  platby v CZK: 2601143882/2010
  platby v EUR: 2601143882/8330

  CZ / EN