Psí ostrov

  Výjimečné, harmonické místo s nesmírným potenciálem. Prostor s přátelskou atmosférou, kde se člověk cítí jako doma, mezi svými. Seznámí se se základy péče o psa, ale zároveň také se čtyřnohým budoucím členem své rodiny.

  Chceme dál odmazávat dělící čáru mezi psy odloženými v útulcích a zodpovědnými lidmi a podpořit informovanost, jejíž absence je jednou z hlavních příčin nerozvážného pořizování psích mazlíčků, dlouhodobě přeplněných útulků a opuštěných psů.

  Multifunkční prostor s vlídnou tváří.

  Chceme, aby k nám lidé přicházeli bez obav a strachu, bez předsudků o psech z útulku. Na ploše 10 000 m2 budujeme moderní centrum, kde je krom stálé péče o psy, možné realizovat meetingy, workshopy, přednášky, terapie, zážitkové a vzdělávací pobyty pro veřejnost všech věkových kategorií. Aby byl celý koncept i finančně životaschopný a alespoň částečně soběstačný, bude jeho součástí i veterinární ošetřovna, stříhací salon, obchůdek s chovatelskými potřebami a psí hotel.

   

  Psí ostrov projekt

  Hlavním cílem projektu je dotvořit přátelské místo, kde se mohou potkávat opuštění pejsci a zájemci o jejich osvojení. S tím souvisí zdokonalení zázemí útulku, tak aby bylo bezpečnější a užitečnější nejen pro psy, ale i jejich ošetřovatele a v neposlední řadě i návštěvníky.

  Patroni projektu

   

  David Koller & Amálka

  ...

   

  Sandra Pogodová & Áňa

  „Psí ostrov nemá u nás obdoby. Je to nádherný, s láskou realizovaný projekt, na kterém se radostně podílím."

   

  Vladimír Polívka & Herry

  „Panuje tam tak pozitivní atmosféra, že jsem se rozhodl projekt podpořit a stát se jeho patronem"

   

  Michael Vorba & Chandler

  „Od první chvíle, kdy jsem vstoupil za bránu útulku, jsem byl učarován. V obklopení příjemných lidí a psů, kteří vám dávají tolik lásky, na vás dýchne klid, odpočinete si a přijdete na jiné myšlenky."

  Abychom dosáhli vysněného cíle, musíme se postupně zaměřit na řadu dílčích kroků. Rozšiřujeme, zvětšujeme ubytovací kapacitu a modernizujeme kotce pro velké psy. Aktuálně máme vlastně jeden veeeliký psí výběh, tedy celý rozlehlý areál. Na první pohled by se to mohlo zdát ideální, ale není to pro pejsky bezpečné. Je potřeba stále hlídat vstupní brány, aby pejskové nevyběhli na ulici a dohlížet, aby se malí pejsci neprotáhli plotem.Také si člověk musí dávat pozor, co kde nechává ležet, pokud to nechce mít označkované nebo rozkousané. Absence výběhů nám neumožňuje venčit více smeček zároveň. Kvůli zvýšení bezpečnosti a komfortu a také úspoře času jsme se rozhodli zbudovat dva větší samostatné výběhy pro velké psy a jeden pro malé.

  Výchozí stav

  Nově příchozí trosečníky musíme na několik prvních dní umisťovat do karantény. Naše dosavadní karanténní prostory jsou často dosti přeplněné a tím pádem nevyhovující. Potřebujeme zbudovat prostornější karanténu, která si zachová požadavky Krajské veterinární správy. Psí trosečníci často přicházejí nejen s ranami na duši, ale i na těle, které je potřeba akutně ošetřit, než psy můžeme dopravit k veterináři. Naše stávající ošetřovna je stejně jako karanténa mrňavá. Kromě karantény tedy chceme profesionální a dobře vybavenou místnost, která umožní ošetření pejsků a dostatek místa na skladování všech k tomu potřebných pomůcek.

  Projekt podporují

  FleknetProfiSalesPet2Me

  Počtu psů je kapacitně nedostačující i naše vnitřní zázemí. Místo pro krmivo, deky, podložky, pelíšky, klece, obojky, vodítka, čistící a desinfekční prostředky atd atd, nemluvě o zázemí pro ošetřovatele, zájemce o adopci, dobrovolníky a návštěvníky. V létě to nevadí, protože máme prostornou pergolu, pod kterou se uskutečnila nejedna adopce a za tornáda jsme pod ní doslova žili, ale v zimě je to problém. Potřebujeme prostor, kde se budou moci lidé v klidu a pohodlí posadit, dát si hrnek čaje a probrat vše důležité, kde bude toaleta, ne venkovní kadibudka, na které vám v zimě umrzne zadnice.

  Karanténu, ošetřovnu a zázemí pro dvounožce jsme se rozhodli vyřešit jednou provozní budovou, takovým majákem Psího ostrova. V přízemí bude ošetřovna, karanténa, sklad, psí koupelna, přípravna krmiva a místo pro pračku a sociální zařízení a v druhém patře pak kancelář a prostor pro setkávání.

  Vizualizace

  Jsme si vědomi jaké máme štěstí, že je útulek situován na tak krásném pozemku, plném trávy, květin, keřů, vzrostlých stromů a v jehož srdci se rozprostírá jezero. Rozhodně nechceme celou plochu zastavět ani vybetonovat, naopak! Usilujeme o revitalizaci území, podporu obnovy klimatu a udržení vody v krajině. Chceme vysadit nové stromy, které pomohou se zadržováním vody a vytvoří tolik potřebný stín, který v létě ocení nejen naši pejsci. Dále je potřeba vybudovat retenční nádrž k zadržování dešťové vody, kterou lze následně využívat na závlahu květinových záhonů plných včel a motýlů, keřů a stromů. A vzpruhu by potřebovalo i naše milované jezero, ve kterém se většina psů ráchá od jara do podzimu. To je ale hudba budoucnosti.

   

  Jsme snílkové a tak si dovolíme i úlety na vlně fantazie. Přáli bychom si na pozemku zbudovat i pár bungalovů, které budou sloužit jako jednoduché zázemí pro dobrovolníky a zájemce o adopci ze vzdálenějších koutů republiky, kteří se rozhodnou zůstat v útulku více než jeden den. Mohlo by jít o jednoduché stavby na bázi mobilních domků, nebo staveb z recyklovaných materiálů typu lodní kontejner. Smyslem je umožnit zodpovědným lidem strávit co nejvíce času s pejskem, kterého si plánují osvojit a přijmout za právoplatného člena rodiny.

  Probíhající práce

   

  Psí ostrov roste díky:

  Subaru jihomoravskykraj pesvnouzi behejme a pomahejme utulkum

  Chceš toho být součástí?

  Máme ostrov. Pevninu i vodu, vlajkovou loď i odvahu měnit svět. Máme neutuchající nadšení a věříme, že všechno je možné a na začátku všeho byla myšlenka. Naše každodenní práce je plná emocí. Smutnou pravdou je, že problém přeplněných útulků je mnohem větší, než se na první pohled zdá. A že i kdybychom se na hlavu postavili, nevyřešíme ho jednou provždy tady a teď. Co ale udělat můžeme, je postarat se s maximálním nasazením o psy, kteří u nás už jsou, nebo někde v koutě, sklepě, množírně na naši pomoc čekají.

  A jak přidat ruku k dílu?

  Hrnek Psí ostrov Hrnek Psí ostrov

  Nasaj atmosféru a rezervuj si palubní lístek na loď plnou dobrého pocitu, plující ke Psímu ostrovu, protože společně s námi skutečně měníš svět.

   

  Pokud máte o hrnek zájem, stačí nám na email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. poslat adresu výdejního místa Zásilkovny, na kterou chcete hrnek zaslat. O zbytek už se postaráme.

  Dočasky.cz, z. s.

  info@docasky.cz

  Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
  (návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
  IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

  Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

  Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

  Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
  platby v CZK: 2601143882/2010
  platby v EUR: 2601143882/8330

  CZ / EN