MAX II.von Dočasky

ADOPTOVANÝ

Cliff
  • Kočky
  • Pro začátečníky
  • Děti
  • Psi
  • Do bytu
  • Na zahradu
  • Sport

Tohle je Max. PRÝ agresivní a lidem nebezpečný labrador.  

Tak ho alespoň vykreslili potomci zesnulého majitele, když po naší domovské veterině v Ivančicích požadovali eutanázii. Nepočkali ani na základní vyšetření, které “překvapivě” potvrdilo, že pes není ani agresivní ani táák strašně nemocný, že by ho vysvobodilo utracení. Bez váhání veterinářům nechtěné dědictví darovali. Cca desetiletý Max je pohodář, děda labík a hledá nový trvalý domov!

Přijel sešněrovaný jako Anthony Hopkins v Mlčení jehňátek, s řetězem na krku. Byl to extrémně obézní a nevrlý stařík citlivý na doteky hlavy. Na veterině Maxovi udělali kompletní vyšetření a jelikož Max neměl žádné zásadní neduhy, které by se nedaly “opravit” a kohokoliv opravňovaly vzít mu život, veterináři jeho eutanázii odmítli. Max byl přijat se sníženou funkcí štítné žlázy a s neléčeným oboustranným zánětem zvukovodů, což způsobilo jeho částečnou ale nevratnou hluchotu. Zároveň to byla příčina jeho nevrlosti a neochoty nechat na sebe sáhnout, protože jak i my lidé víme, zánět ucha opravdu hodně bolí.

Na veterině Maxe ošetřili a požádali nás o pomoc s dočasným umístěním a tak je Max už několik měsíců u nás na Psím ostrově. Dodržovali jsme nařízenou dietu a podávali léky na štítnou žlázu. Díky tomu Max zhubl na ideální váhu, začlenil se do smečky a naučil se slušnému chování.  Dnes už jsou uši doléčené a bolest zmizela. Max se volně pohybuje po zahradě, miluje polehávání na sluníčku, ochotně odchází do svého dočasného pokojíčku a tam čeká na pravidelné menu. Nechá se u jídla pohladit, nechá nás sáhnout do misky. Na lidi nevyskakuje, nikoho neobtěžuje, on chce prostě “jenom být”, občas se nechat podrbat za ušima a užívat si psího důchodu. Zkrátka hledá fajn člověka, který s ním bude podnikat klidné procházky a nebude ho překrmovat! Denně ráno a večer mu dá granulky a v kousku konzervy léky. Dietní, finančně nákladnější krmivo, už není potřeba, zůstane mu kvalitní superprémiové krmivo pro seniory a občas by bylo dobré podávat doplňky pro zdravé kosti a klouby. Léky vyjdou měsíčně max na 500 Kč. Max prostě hledá stejně naladěného člověka, který ho bude milovat takového, jaký je. A on mu to tisíckrát vrátí, tak jak to umí každý labrador. 

Max půjde do nové rodiny plně doléčený, se zásobou krmiva a léků, očkovaný, čipovaný, s pasem. Jen s ohledem na věk NENÍ a nebude kastrovaný.

MaxII
MaxII1
MaxII3
MaxII4
MaxII5

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN