RADEK von Dočasky

Chci virtuálně adoptovat

virtuální máma
Renata
virtuální máma
Petra
virtuální máma
Pavlína
virtuální máma
Eliška
virtuální máma
Vladimíra
virtuální máma
Denisa
virtuální máma
Barbora
virtuální máma
Zlatuše
virtuální máma
Lucie
virtuální máma
Kateřina
virtuální táta
Garfield
virtuální máma
Dáša
virtuální máma
Edita
virtuální máma
Eva
virtuální máma
Marcela
virtuální máma
Romana
Radek

Jmenuje se Radek, často mu říkáme zdrobněle Radeček a to proto, že se k nám dostal jako malé několikatýdenní štěňátko. Dneska už je to velký dvouletý skorolabrador a můžete jej vídat v našich příspěvcích už dva roky. Jaktože je tak krásný mladý pes tak dlouho v útulku?

Radečka nějaký bezcitný člověk vyhodil mrazivého března roku 2021 na opuštěnou stezku blízko slovenských hranic. Umorousané naříkající tříkilové štěně s pochroumanou pacičkou, které páchlo močí, srst mělo "posypanou bleším trusem" a bylo evidentní, že "něco s nožičkou" se mu nestalo včera. Zhrublá kůže v ohybu zápěstí a změněná anatomie necitlivých prstů napovídala buďto o vrozené vadě, nebo úrazu. V takovém stavu nám Radečka předali nálezci do útulku. Nechápali jsme a dodnes nepochopíme, jak mohl být někdo tak krutý a bezcitný, že vyhodil malé handicapované štěňátko do podmínek, v kterých by dlouho nepřežilo. Toho slaboduchého ubožáka se bohužel nepodařilo dohledat.

Radečka se okamžitě ujala naše nejstarší chůvička, hovawartka Myška, dodnes mu hraje roli náhradní mámy a má s ním božskou trpělivost. My jsme štěňátko ošetřili, odblešili a objednali ho na ortopedii do Brna. Na první pohled a pohmat bylo zřejmé, že v prstech levé přední tlapky nemá citlivost a tlapka je vybočená. Rentgen potvrdil chybějící carpus a dva na sobě nezávislí specialisté na chirurgii se shodli, že k poškození došlo ve velmi ranném věku vlivem traumatu, např. přišlápnutím, přivřením, vyloučit nelze ani kousnutí jiným psem. Nepochybně šlo o velmi bolestivý zážitek, který si nikdo z nás nepřeje pocítit.

Na ortopedii ale svitla naděje! Pokud udržíme Radečka ve slabší výživové kondici, budeme mu zajišťovat ortézky, které s ním porostou a budou nožičku přidržovat, je šance, že po dosažení fyzické dospělosti půjde packa zoperovat a vyhneme se tak amputaci.

Letošní rok bude pro Radečka rozhodující. Pomozte mu na jeho cestě za zdravím, sledujte jeho příběh a staňte se jeho virtuálním rodičem.

DSC02155
DSC03654 1
Doasky22T 8648
Doasky22T 8677 1

Chci virtuálně adoptovat

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN