MANNY von Dočasky

Chci virtuálně adoptovat i K ADOPCI

virtuální máma
Petra
virtuální máma
Iveta
virtuální táta
Břeťa
virtuální táta
Jaromír
virtuální máma
Monika
virtuální táta
Marek
virtuální máma
Inka
virtuální máma
Nikola
virtuální máma
Martina
virtuální máma
Tina
Manny
  • Kočky
  • Pro začátečníky
  • Děti
  • Psi
  • Do bytu
  • Na zahradu
  • Sport

Manny se k nám dostal díky spolupráci s veterinární ordinací, kde majitelka žádala o jeho eutanázii. Letos šestiletý dobermann z chovatelské stanice po velmi úspěšných rodičích.

U nás se spíše než jako agresor chová jako nepochopené odrostlé štěně přeplněné množstvím energie a zároveň kapkou nejistoty, které nemělo dost kontaktu s jinými psy a proto je primárně zastrašuje a neumí si s nimi hrát. Malé psy přehlíží, štěňata si z jeho výběhu udělala průchoďák a ujídají mu z misky. Hladkosrsťáci jsou mu milejší než dlouhosrstí psi. Nebáli bychom se dát ho zkušenému člověku k vychované a dobře socializované feně, nebo kastrovanému psovi.

Původní paničku pokousal. Byl veden k výcviku obran za použití elektrického obojku. Je citlivý na vysoké tóny, proto mu více "sedí" mužský hlas. S náhubkem a na prověšeném vodítku ho může venčit i dítě.

Je to obr, budí respekt. Ačkoliv do chovu dobrmanů v ČR už nepřispěje, protože do nové rodiny půjde kastrovaný, je velmi šikovný a v poslušnosti šlape jak švýcarské hodinky. Je lačný po práci a neumí sám odpočívat. V rukou důsledného a zodpovědného člověka bude skvělým parťákem. Ne však do postele nebo na gauč. Byl by to ideální pes pro canicross - vytrvalý a rychlý. Když mu porozumíte, zamilujete si ho.

Základní povely ochotně ovládá, náhubek si bez remcání nechá nasadit, do auta naskočí, ošetřování u veterináře má na jedničku. Rád se přetahuje, hračky ani jídlo si před námi nehlídá. Rád běhá, skáče, plave.

 

IMG 3228 M
IMG 3295 M
IMG 3358 M
IMG 3379 M
IMG 3386 M
IMG 3420 M

Chci virtuálně adoptovat

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN