JERRY II. von Dočasky

ADOPTOVANÝ

IMG 2652 m
  • Kočky
  • Pro začátečníky
  • Děti
  • Psi
  • Do bytu
  • Na zahradu
  • Sport

Agresivní pes, nebo nevinná obět agresivních lidí?
Čertík se k nám přestěhoval 28. prosince 2018 jako poslední z obyvatel útulku Domov pro zvířata Minaret poté, co ho adoptivní rodina vrátila. Narodil se v Kobylí, patří k naší smečce Louisa, Lotti, Heidy a Elfie, které už dávno bydlí a jsou happy jak dva grepy.
Čert tolik štěstí neměl. Dokonce si vysloužil nálepku agresivní, když při chybné manipulaci zaťal zuby do lidské ruky. Chtěli jsme co nejrychleji zjistit, jak se věci mají a jak můžeme Čertovi pomoci, proto s námi byl na Silvestrovské procházce Břeclaví. Venčitelem byl empatický muž a vše proběhlo v naprosté pohodě, Čert to zvládl báječně. S prvními zájemci o adopci se ale vynořil problém - Čert je jako lakmusový papírek. Ke klidnému člověku přijde pro pohlazení, cítí se bezpečně, vezme si pamlsek, je to mazel. Před nejistým člověkem uteče (má-li možnost), nebo se ožene, případně se člověka snaží štípnout do nohy.
Trocha fantazírování neuškodí. A tak si představte, že žijete v komunitě obklopen jistotou a bezpečím rodiny, nic moc se po vás nechce, málo kdy strkáte nos do věcí, které se vás netýkají. Člověk po vás zřídka hodí očkem, častěji spíše lopatou. Jste pro něj obtížným hmyzem, vytáhne na vás flintu a vystřelí. Něvěříte už ničemu a nikomu, žijete ve strachu, ale nic jiného neznáte, takže po změně netoužíte. A ona přesto přijde. Jste zachráněn a odvezen do nového prostředí. Jdete z ruky do ruky, lidem nerozumíte, nechápete řeč jejich těla, v sebemenším rychlém pohybu vidíte nebezpečí, ruku nevnímáte jako pečující náruč, ale jako zbraň. Rezignujete, panikaříte, když vás zahltí vzpomínka na děsivý zážitek.
Ruku na srdce - kdo z nás by to vydržel, aniž by se bránil?
Dost fantazie. Zdroj problému nám ukázalo RTG vyšetření. Snímek potvrzuje naše domněnky, Čert má odůvodněně zásadní psychické problémy. Projektilu ve stehenním svalu ho zbavovat nebudeme, ale pomohli jsme Foxovi, uděláme maximum i pro Čerta. Od základu. Změnili jsme mu jméno. Čerty nikdo nemá rád, ale schválně, jakou máte asociaci se jménem Jerry? Naskočí vám jako první animovaná postavička myšáčka, který svou chytrostí vítězí nad kocourem Tomem a kterého diváci milují a drží mu pěsti? Ano, tak to přesně teď potřebujeme ;-)

Asi rok a půl starý kříženec menšího vzrůstu, 10 kg psí radosti. Byl to bojínek, dnes už skáče radostí, hraje se s Matyldou a Zuzanou, se kterými sdílí pokojíček. Vítá lidi, které už zná. Je čistotný, vhodný i do bytu, očkovaný, čipovaný i kastrovaný. Nemá problém ani se psími pány, nejraději je ale s lidmi, ke kterým se může tulit a chodit s nimi na procházky, při kterých pozoruje všechno, co dosud neznal.

 

IMG 2652 M
IMG 2710 M
IMG 2730 M
Image1
Image2
Image3

Z nového domova

V červnu 2019 jsme si vzali k naší fence Keksi pejska Jerryho. Čekali jsme, že naše fenečka bude velmi žárlivá, ale po 2 měsících jejich každodenní rutina vypadá takto.

Ráno Jerry vstane, jako první z rodiny. Přijde ke každé posteli a začne všem říkat, že je venku sluníčko a čas na snídani. Po venčení následuje buď velké loučení, kvůli práci a nebo společně se sebereme a jedeme někam se kouknout na nové pesemesky. Pokud oba zůstávají doma a vy si chcete otevřít vchodové dveře do bytu, ví to celý barák a snaha utišit ty dva je nadlidský výkon, kdy zjistíte, že jste jen obyčejný člověk. Ale je úžasné, když přijdete a vidíte Jerryho, jak se na vás usmívá a do toho tančí “hulahu” taneček. Toto nikde jinde nezažijete. Musím říct, že Jerry umí řešit, z jeho pohledu, neřešitelné situace. Například dostal přetahovadlo a bylo mu moc líto, že Keksinka nedostala také. Na tento popud své přetahovadlo v mžiku překousal na 2 poloviny. Měli jste vidět jeho výraz, jak byl spokojený, že tuto situaci vyřešil.

Mamka, vlastně každý, kdo k nám zavítá, to nemá lehké. Potřebujete k tomu nejméně 4 ruce. První na Keksi, druhou na Jerryho, třetí si mícháte kafe a čtvrtou rukou jíte sušenky.

Pokud nás v Ostravě navštívíte, nezapomeňte piškotky, náladu na mazlení a projistotu 5 rukou.

Natka & Jerry

foto z nového domova

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN