MATYLDA von Dočasky

ADOPTOVANÁ

DSC 1526 mMATYLDA je přibližně 6 let mladá fenka s dušičkou štěněte, kastrovaná, čipovaná, očkovaná, má pas. Je to originál všech originálu, na první pohled ošklivé káčátko, jakmile ale poznáte její osobnost, zamilujete si ji a bude vám připadat dokonale krásná. Tak, jako nám ;-) Vychází se všemi psy i kočkami, miluje děti. Matylda je rozverná psí holka. Brzy bude umět spořádaně chodit na vodítku, autem už jezdí ráda, u veterináře se nechá v klidu ošetřit. Se spolubydlící Zuzanou trávila dlouhých 5 let v útulku. Považte, že dosud téměř neznala nic jiného, než řetěz a útulek a byla ubytovaná pouze venku u boudičky, a to i během zimy, kdy dosti trpěla, neb nemá pořádný kožich. Matylda bude vděčná za teplý pelíšek v bytě, nebo domku se zahradou. Miluje lidskou společnost. Je s člověkem silně propojena, následuje ho a u všeho asistuje. Přitom je velmi skomná a vděčná. Má ráda dobré jídlo, pamlsky jsou jí motivací k učení nových věcí. A je velmi chápavá a učenlivá ;-)
Váží deset kilo, mohla by ještě nějaký ten gram přibrat, o to se postaráme. Víme, že pro ni ideální rodina existuje. Je to právě ta Vaše? Kontaktujte nás a přijeďte se na Maty podívat do Lanžhota ;-)

Info o útulku: útulek se nachází ve městě Sumy na východě Ukrajiny. Útulek je soukromou záležitostí manželského páru Alexandra a Ilony - tito lidé se starají o zhruba 200 psů. A to jen s výpomocí dvou či tří dobrovolnic. Taková zařízení nemají na Ukrajině žádnou podporu od státu, od města či od jakékoliv jiného státního subjektu. Běžnou praxí, jak se starat o toulavé psy, je jednoduše jejich odstřel. Jedná se tedy vyloženě o dobrý skutek onoho manželského páru, Ilony a Alexandra, kteří tomuto účelu zasvětili svůj život a veškerý volný čas. Veškeré „zařízení“ sehnali od dobrovolníků či našli na skládkách či staveništích. Stejně tak je tomu v případě jídla pro psy. Každý den musí uvařit okolo 50-60 kg kaše či těstovin. Pokud se jim podaří sehnat nějaké maso, přidá se do jídla. Granule, na které jsme my (a naši miláčkové) zvyklí tam v podstatě neexistují. Ilona pracuje v restauraci, kde tak obstarává většinu jídla ze zbytků a spolupracuje s dalšími restauracemi, které jim zbytky poskytují. Útulek je umístěn na bývalém heliportu na kraji města. Na blátivé ploše, kde metrové kaluže na podzim a ledové plochy v zimě, zakrývají polovinu plochy. Pejskové bydlí v malých boudičkách ze dřeva vystlaných slámou, což je v zimě bohužel mnohdy jediný zdroj sucha a „tepla“. Obě holčičky, jak Suzanka tak Matylda, mají slabý kožich, na rozdíl od většiny ostatních pejsků, a v kruté tamní zimě krutě trpěly.

Odkaz na FB stránku útulku:

https://www.facebook.com/sumy.animal.home/

Odkaz na webové stránky:

http://animal-home.sumy.ua/

Odkaz na album z letošní návštěvy útulku:

https://sabacik.rajce.idnes.cz/Utulek_Sumy_-_zima_2018/

 

DSC 1489 M
DSC 1491 M
DSC 1506 M
DSC 1526 M
DSC 1528 Mm
DSC 1529 M
DSC 1532 M

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN