RÍŠA von Dočasky

ADOPTOVANÝ

ríša zmenšenáDostal jsem jméno Ríša, a tak mi s oblibou říkají Richard Lví srdce – hřívu na to mám parádní.Jsem 6letý kříženec, majitel mě zanedbával, uvázal a opustil mě v jedné malé vesnici na Jižní Moravě. Ujali se mě v úžasném a přátelském spolku Dočasky.cz, kde mě prvně pořádně vymydlili a ostříhali a pak naočkovali a načipovali. Po necelých dvou měsících u mé dočaskářky v Brně mi krásně dorostla srst a je ze mě zase fešák. Musím vám říct, co jsem všechno za těch pár úžasných týdnů zažil a jaké velké pokroky jsem udělal. V prvé řadě se už nebojím lidí! Zjistil jsem, že jsou moc hodní a to obzvlášť, když jsem byl na dětském táboře, kde jsem lítal po lesích jako pán a po celé dny se nechal hladit a masírovat od všech dětí. Hodně jsem se spřátelil s místními kuchařkami, které mě zásobovaly dobrotami. Ale nebojte! Nadbytečná kila jsem vyběhal v dalším týdnu na Slovensku, kde jsme chodili nahoru a dolů po horách, a já si tam našel spoustu kamarádů, se kterými jsem po pastvinách naháněl ovce. No prostě paráda, každý týden jsem někde jinde, ale stejně mám nejraději svůj pelíšek v centru města a venčení se psími kámoši v parku. Chodím i do práce, původně jsem chtěl pomáhat s tou kancelářskou rutinou, ale když to vždycky ráno vidím, tak se raději svalím na zem a spím, dokud Martina nevypne počítač.

Hned na začátku mé nové životní etapy jsem dostal velkou důvěru a byl jsem puštěn z vodítka, a abych tu důvěru řádně oplatil, vždy když slyším zapískání a své jméno, rychle se otáčím a peláším zpět. Je to prostě něco za něco a funguje nám to suprově.

Jsem prostě machr a už hledám trvalý domov, aby se moje dočaskářka mohla věnovat zase dalším pejskům bez domova. Páníček by se mnou měl rád chodit na procházky a jezdit na výlety, dát mi plnou misku a teplý pelíšek, večer mě pohladit a občas vyčesat kožíšek. Samozřejmě, že to není zadarmo! Budu ho totiž nadevšechno milovat, poslouchat a budu věrný kámoš! Prostě se od něho nehnu.

Richard Lví srdce & Martina 

celé album: https://www.facebook.com/pg/Docaskycz/photos/?tab=album&album_id=1344445475632944

DSC 8180 Mrackova
DSC 8184 Mrackova
DSC 8203 Mrackova
DSC 8223 Mrackova
DSC 8235 Mrackova
DSC 8239 Mrackova
DSC 8243 Mrackova
DSC 8245 Mrackova

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN