Karel von Dočasky

ADOPTOVANÝ

IMG 1836Karel je zhruba dvouletý kříženec pudla. Byl, stejně jako Kryštof a Kryšpín, odchycen v opuštěném polorozpadlém areálu v jihomoravském Kurdějově. 

On byl ze všech tří nejstatečnější a chodil si k lidem do vesnice pro jídlo a pohlazení. K nám přišel jako veselý, ale nejistý, spíše submisivní pes s nulovými hygienickými návyky. Dnes se již projevuje jako hravý, velice vnímavý a učenlivý psí rošťák, který si nenechá ujít jakoukoliv příležitost prozkoumat dosud nepoznané. Žádné otevřené dveře neuniknou jeho pozornosti, je to průzkumník každým coulem. Karel je studnice energie a občas se zdá být neunavitelný. Miluje dlouhé procházky, běhání za balónky a na psím hřišti ho nejvíce zajímají různé dřevěné hračky. Doma se baví hrou na schovávanou a se zaujetím a naprostým soustředěním dohlíží na prádlo v pračce po celou dobu pracího programu :-D S ostatními zvířaty vychází dobře, je nekonfliktní, vrčení jiných psů ignoruje a odchází. Při kontaktu s lidmi je v prvních pár minutách opatrnější a svou nejistotu dává na vědomí "bručením", jakmile ale pochopí, že se není čeho bát, změní se v přítulného mazla, jenž svou náklonnost a lásku k člověku vyjadřuje pusinkováním. Karel nyní žije se svými dočaskáři v brněnském bytě a stává se z něj čistotný pesan. Během 3 dnů pochopil nový režim, zvykl si na pravidelné venčení a potřebu již vykonává pouze venku. Krmený je výhradně granulemi a nejoblíbenější odměnou jsou pro něj pamlsky z kuřecího masa. Zvládá chůzi na vodítku, jízdu výtahem, v autě se vozí rád a je vzorným cestujícím. Vadí mu pouze delší cesty autobusem, je nesvůj a kňučí. Věříme ale, že i to se dá zvládnout a Karlovi dočaskáři na tom intenzivně pracují. 

Karel je zdravý, očkovaný, odčervený, kastrovaný, čipovaný a má mezinárodní pas. Je vhodný do bytu, nemá podsadu a jeho srst vyžaduje pravidelné česání a občasné stříhání. Je vhodný k dětem, jiným psům i jiným zvířatům. 

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN