PEPSI von Dočasky

ADOPTOVANÁ

Bára
  • Kočky
  • Pro začátečníky
  • Děti
  • Psi
  • Do bytu
  • Na zahradu
  • Sport

Pomoc nemá hranice. A pomoc nevinným a bezbranným zvířatům už vůbec ne. Pojem hranice je pro nás totiž trošku vágní. Psí ostrov se nachází v nejjižnějším moravském městě, pěšky odtud dojdete na Slovensko i do Rakouska a nebude vás to stát ani moc úsilí. I proto jsme neodmítli poskytnout pomoc třem rumunským pejskům.

Rumík, Cola a Pepsi. Mladí, krásní a oddaní pejsci, kteří byli zachráněni z kill útulku v Rumunsku. Stát tam podporuje odchytávání toulavých psů, jsou na pár týdnů zavření do strašlivých “útulků” a pokud se o ně nikdo nepřihlásí, zavraždí je. Navíc velmi nehumánně, ubijí je tyčí, vrazí jim bolestivou injekci do plic, štěňátka zabíjí “po staru”. Prostě hlavně tak, aby je to nic nestálo a mohli si odškrtnout kolonku v tabulce zabitých psů. Za což jsou od státu také placeni. Evropské spolky z různých zemí se snaží pejsky zachraňovat, místní záchranáři se samozřejmě snaží o změnu systému, ale proces je to zdlouhavý a tito psi tolik času nemají.

Strašné, co se děje tak nedaleko od nás. Nemůžeme zachránit všechny, trhá nám to srdce, ale můžeme pomoci alespoň pár z nich, dát je do pořádku a najít jim nové skvělé rodiny.

Slečna Pepsi BYLA ze všech tří nejbázlivější. V rumunských kill útulcích se psy nezacházejí hezky, jako divou zvěř je odchytávají na tyči, proto měla hrůzu z obojku a vodítka, smýkala se jako mustang a nechtěla nám dovolit na ni sáhnout. Nechali jsme jí vodítko připnuté a po 14 dnech jsme ji na něm mohli vzít i mimo Psí ostrov. Pepsi už na vodítku krásně vykračuje, netahá, zvídavě objevuje okolí. Reaguje na jméno a moc moc se chce kamarádit a nechat se hladit. Na ostrově se zamilovala do štramáka Artuše. Když si nebyla jistá, poodběhla, nadechla se a po chvíli se k nám znovu přišla pomuchlat. Zkrátka udělala rychle velké pokroky a je připravena najít si fajn rodinku.

Pepsi
Pepsi1
Pepsi2
Pepsi3

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN