Číslo transparentního účtu: 2700453368/2010
Číslo účtu veřejné sbírky: 2601143882/2010

JERRY II. von Dočasky

IMG 2652 m
  • Kočky
  • Pro začátečníky
  • Děti
  • Psi
  • Do bytu
  • Na zahradu
  • Sport

Agresivní pes, nebo nevinná obět agresivních lidí?
Čertík se k nám přestěhoval 28. prosince 2018 jako poslední z obyvatel útulku Domov pro zvířata Minaret poté, co ho adoptivní rodina vrátila. Narodil se v Kobylí, patří k naší smečce Louisa, Lotti, Heidy a Elfie, které už dávno bydlí a jsou happy jak dva grepy.
Čert tolik štěstí neměl. Dokonce si vysloužil nálepku agresivní, když při chybné manipulaci zaťal zuby do lidské ruky. Chtěli jsme co nejrychleji zjistit, jak se věci mají a jak můžeme Čertovi pomoci, proto s námi byl na Silvestrovské procházce Břeclaví. Venčitelem byl empatický muž a vše proběhlo v naprosté pohodě, Čert to zvládl báječně. S prvními zájemci o adopci se ale vynořil problém - Čert je jako lakmusový papírek. Ke klidnému člověku přijde pro pohlazení, cítí se bezpečně, vezme si pamlsek, je to mazel. Před nejistým člověkem uteče (má-li možnost), nebo se ožene, případně se člověka snaží štípnout do nohy.
Trocha fantazírování neuškodí. A tak si představte, že žijete v komunitě obklopen jistotou a bezpečím rodiny, nic moc se po vás nechce, málo kdy strkáte nos do věcí, které se vás netýkají. Člověk po vás zřídka hodí očkem, častěji spíše lopatou. Jste pro něj obtížným hmyzem, vytáhne na vás flintu a vystřelí. Něvěříte už ničemu a nikomu, žijete ve strachu, ale nic jiného neznáte, takže po změně netoužíte. A ona přesto přijde. Jste zachráněn a odvezen do nového prostředí. Jdete z ruky do ruky, lidem nerozumíte, nechápete řeč jejich těla, v sebemenším rychlém pohybu vidíte nebezpečí, ruku nevnímáte jako pečující náruč, ale jako zbraň. Rezignujete, panikaříte, když vás zahltí vzpomínka na děsivý zážitek.
Ruku na srdce - kdo z nás by to vydržel, aniž by se bránil?
Dost fantazie. Zdroj problému nám ukázalo RTG vyšetření. Snímek potvrzuje naše domněnky, Čert má odůvodněně zásadní psychické problémy. Projektilu ve stehenním svalu ho zbavovat nebudeme, ale pomohli jsme Foxovi, uděláme maximum i pro Čerta. Od základu. Změnili jsme mu jméno. Čerty nikdo nemá rád, ale schválně, jakou máte asociaci se jménem Jerry? Naskočí vám jako první animovaná postavička myšáčka, který svou chytrostí vítězí nad kocourem Tomem a kterého diváci milují a drží mu pěsti? Ano, tak to přesně teď potřebujeme ;-) Držte Jerrymu pěsti. Přijďte ho venčit a ukázat mu, že lidé nejsou jen zlí a násilní. Pomozte nám změnit jeho realitu.
A pokud byste chtěli jeho rehabilitaci podpořit finančně, je vám k dispozici transparentní účet číslo 2601143882/2010, VS 7755. IBAN pro platby ze zahraničí CZ4120100000002601143882.
Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat! <3

Asi rok a půl starý kříženec menšího vzrůstu, 10 kg psí radosti. Byl to bojínek, dnes už skáče radostí, hraje se s Matyldou a Zuzanou, se kterými sdílí pokojíček. Vítá lidi, které už zná. Je čistotný, vhodný i do bytu, očkovaný, čipovaný i kastrovaný, takže může do rodiny ke psím slečnám ;-) Nemá problém ani se psími pány, nejraději je ale s lidmi, ke kterým se může tulit a chodit s nimi na procházky, při kterých pozoruje všechno, co dosud neznal. Budeme rádi i za sdílení, ale pokud vám Jerry padl do oka a myslíte, že čeká právě na vás a máte alespoň malé zkušenosti s nedůvěřivými psy, tzn nejste úplným začátečníkem, napište více informací o sobě a podmínkách, jaké pro Jerryho máte a dohodněte si osobní návštěvu v Lanžhotě přes mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

IMG 2652 M
IMG 2710 M
IMG 2730 M

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Číslo transparentního účtu ve Fio banka, a.s.:
pro platby v CZK 2700453368/2010 
pro platby v EUR 2700453368/8330

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
2601143882/2010

CZ / EN