Číslo transparentního účtu: 2700453368/2010
Číslo účtu veřejné sbírky: 2601143882/2010

ZUZANA von Dočasky

DSC 1588 mJeště včera sníh, dnes už bláto a plískanice. Počasí ale neodradilo vybranou adoptivní rodinu a přijela si pro krasavici Zuzu.
Tímto děkujeme mnoha dalším, kteří psali maily, smsky, chatovali, volali. Všem vyhovět nemůžeme. To, že jsme mohli pomoci Zuze, a udělat tak ji i rodinu šťastnými, nás ale vděčností naplňuje na týden dopředu ;-)
Zuzanka je přibližně sedmiletá, kastrovaná a čipovaná fenka. Vychází se všemi psy i dětmi, vůči psům je ale zatím trošku majetnická. Umí chodit na vodítku, zvládá jízdu autem. Je to klidný a naprosto nenáročný pejsek s dokonalými hygienickými návyky. Zuzanka byla v útulku dlouhých 5 let, ubytovaná pouze na řetězu u venkovní boudy, a to i během zimy, což byl zásadní problém, neb nemá teplý kožich s podsadou. Najít nový domov pro dospělé psy je v Sumy prakticky nemožné. Zuzanka byla ambasadorkou útulku, účastnila se mnoha umisťovacích akcí, opakovaně se stávala dárkyní krve pro ostatní pejsky v útulku. Zuzanka bude vděčná za teplý pelíšek v bytě, nebo domku se zahradou. Do teď byla krmena kaší z různých těstovin, rýže, masa apod., takže bude vděčná za kvalitní stravu. Váží 26 kg, je také očkovaná a má mezinárodní pas. Je vhodná i ke starším lidem do domku s přístupem na zahradu. Chcete se s ní setkat? Dohodněte si návštěvu v Lanžhotě na mailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Info o útulku: útulek se nachází ve městě Sumy na východě Ukrajiny. Útulek je soukromou záležitostí manželského páru Alexandra a Ilony - tito lidé se starají o zhruba 200 psů. A to jen s výpomocí dvou či tří dobrovolnic. Taková zařízení nemají na Ukrajině žádnou podporu od státu, od města či od jakékoliv jiného státního subjektu. Běžnou praxí „péče“ o toulavé psy, je jednoduše jejich odstřel. Jedná se tedy vyloženě o dobrý skutek onoho manželského páru, Ilony a Alexandra, kteří tomuto účelu zasvětili svůj život a veškerý volný čas. Veškeré „zařízení“ sehnali od dobrovolníků či našli na skládkách či staveništích. Stejně tak je tomu v případě jídla pro psy. Každý den musí uvařit okolo 50-60 kg kaše či těstovin. Pokud se jim podaří sehnat nějaké maso, přidá se do jídla. Granule, na které jsme my (a naši miláčkové) zvyklí tam v podstatě neexistují. Ilona pracuje v restauraci, kde tak obstarává většinu jídla ze zbytků a spolupracuje s dalšími restauracemi, které jim zbytky poskytují. Útulek je umístěn na bývalém heliportu na kraji města. Na blátivé ploše, kde metrové kaluže na podzim a ledové plochy v zimě, zakrývají polovinu plochy. Pejskové bydlí v malých boudičkách ze dřeva vystlaných slámou, což je v zimě bohužel mnohdy jediný zdroj sucha a tepla.

Odkaz na FB stránku útulku:

https://www.facebook.com/sumy.animal.home/

Odkaz na webové stránky:

http://animal-home.sumy.ua/

Odkaz na album z letošní návštěvy útulku:

https://sabacik.rajce.idnes.cz/Utulek_Sumy_-_zima_2018/

 

DSC 1537 Mm
DSC 1539 M
DSC 1568 M
DSC 1586 M
DSC 1588 M
DSC 1639 M

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Číslo transparentního účtu ve Fio banka, a.s.:
pro platby v CZK 2700453368/2010 
pro platby v EUR 2700453368/8330

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
2601143882/2010

CZ / EN